ПРИХОВАНІ ФУНКЦІЇ КОМП’ЮТЕРНОЇ МИШКИ

Консультації

Ми поділимося з вами прихованими функціями комп’ютерної мишки. Хто б подумав, що такі можуть бути? Ось перелік головних з них:

  1. Виділення частини тексту за допомогою мишки. Зазвичай, для того щоб виділити текст, ми натискаємо ліву кнопку мишки та проводимо курсором по потрібній частині тексту. Але якщо нам потрібно виділити текст у великому об’ємі із сторінки, тобто із прокруткою, це не завжди зручно. Для того, щоб спростити процес, можна застосувати таку комбінацію: клікніть мишкою на початку тексту, перейдіть в кінець потрібного виділення та клікніть на нього ще раз, утримуючи при цьому клавішу Shift.
  2. Переходи назад-вперед в браузері за допомогою мишки. У браузері для переходу на попередню або наступну сторінку можна не клікати по відповідним кнопкам на панелі інструментів програми. Достатньо просто затиснути Shift та прокрутити колесо вперед чи назад.
  3. Збільшення або зменшення масштабу за допомогою мишки. Не обов’язково заходити в меню інтернет браузера для збільшення або зменшення масштабу сторінки. Можна змінити масштаб відображення відкритої сторінки прокрутивши скрол із зажатою одночасно на клавіатурі кнопкою Ctrl.
  4. Подвійний та потрійний клік за допомогою мишки. Багато хто знає, що для виділення тексту потрібно просто два рази швидко натиснути по ньому мишкою. Але якщо натиснути тричі, то можна виділити відразу цілий абзац тексту.
  5. Перетягування правою кнопкою мишки. Зазвичай, щоб перемістити файл в Windows, ми використовуємо метод drag`n`drop, тобто беремо елемент, перетягуємо його в потрібне місце і там залишаємо. Але можна зробити теж саме правою кнопкою, і тоді ми побачимо контекстне меню, що дозволяє не тільки перемістити, але і скопіювати файл, а також створити ярлик в потрібному місці.
  6. Вибір декількох фрагментів в тексті за допомогою мишки. Якщо ви працюєте з великим об’ємом тексту, в якому вам необхідно вирізати тільки потрібні вам фрагменти, то зовсім не обов’язково робити це поетапно. Можна затиснути клавішу Ctrl і виділяти потрібні слова, речення, абзаци. Після можна буде скопіювати увесь виділений текст одним кліком у потрібне місце.
  7. Відкриття посилань в новій вкладці за допомогою мишки. Велика кількість користувачів ПК давно звикли, що для того щоб відкрити посилання можна натиснути середню кнопку мишки. Але, якщо середня кнопка не працює, то можна зажати клавішу Ctrl та натиснути мишкою – вийде такий самий результат.

Тепер у ваших руках не мишка, а потужний ай-ті інструмент. І для цього не варто буде мега-програмістом.